Ateliér Pelcl

Designové sklo a porcelán
pro moderní interiér

Moderní výrobky z kvalitního českého skla a porcelánu, ceněné u nás i v zahraničí. Designové sklenice, vázy i svícny, inspirované přírodou i lidmi, z předního pražského ateliéru. 

Sklo a porcelán jsou srdcovou záležitostí Jiřího Pelcla už více než 30 let. Nepřekvapí tak, že předměty, které z nich v jeho pražském ateliéru vnikají, jsou designovými kousky dovedenými k dokonalosti.

Ateliér Jiřího Pelcla byl založen už v roce 1990 a dnes je jedním z předních designérských studií u nás: sám Pelcl stojí za celou řadou významných objektů, jako jsou například interiéry Pražského hradu, a jeho práce jsou k vidění až za velkou louží, třeba v Muzeu moderního umění v New Yorku.

Nápojové soupravy, karafy, svícny, vázy, sklenice i dekorační předměty z toho nejkvalitnějšího skla a porcelánu, ale i nábytek... návrhy na ně vznikají pod zkušenýma rukama profesora a architekta, pro něhož jde design ruku v ruce s praktičností. Výjimečné kousky jsou tak nejen zajímavými interiérovými doplňky, ale mají i svou užitnou funkci.

Pelcl nachází inspiraci v přírodě a živlech, ale hlavně v lidech a multikulturní společnosti. Design je pro něj sociální fenomén a jako ke společenské záležitosti k němu také přistupuje: i když si občas „odskočí“ k návrhu nevšedních originálů, většinou tvoří racionálně a pro lidi. A jeho recept na úspěch? Být vnímavý, pozorovat a vidět věci, jaké jsou, sledovat lidi, jak žijí a s jakými problémy se potýkají.

Designové sklo, porcelán i nábytek z Ateliéru Pelcl jsou překrásnou investicí do každého moderního interiéru.

 Produkty Ateliéru Pelcl:
· nápojové a jídelní sklo · sklenice a karafy · vázy · svícny · nábytek ·