KLIMCHI

Tradiční sklo
v moderním hávu

Ušlechtilé české sklo z Křišťálového údolí. Nádherné kousky pro každodenní použití i dekoraci interiéru, foukané s úctou k tradici a poctivé ruční práci v Kamenickém Šenově.

Ušlechtilé české sklo z Křišťálového údolí. Nádherné kousky pro každodenní použití i dekoraci interiéru, foukané s úctou k tradici a poctivé ruční práci v Kamenickém Šenově.

Příběh KLIMCHI sice není dlouhý, o to upřímnější jsou ale motivy českých designérů a sklářů, kteří za ním stojí.

Značka KLIMCHI se zrodila v roce 2019, kde jinde než v Kamenickém Šenově, srdci takzvaného Křišťálového údolí, regionu proslulého výrobou skla – v minulosti i nyní. Dnes většina jejích výrobků vzniká v rodinné sklárně Jílek, jedné z nejstarších u nás, a navazuje i na jednu z jejích nejúspěšnějších technik, tradici optických dekorů. 

KLIMCHI vychází z toho nejlepšího, co tradice nabízí, a ve své tvorbě pozapomenuté techniky oživuje a posouvá je o krok dál. Těšit se tak je možné na historické dekory v kombinaci s minimalistickými designovými tvary i novými barevnými odstíny.

Autoři pracují výhradně s ušlechtilým českým sklem, z něhož podle svých slov tvoří výjimečné výrobky pro výjimečné zážitky. Svým foukaným sklem chtějí navodit emoce, radost a potěšení, ale nezapomínají ani na praktičnost zosobněnou v džbánech, sklenicích, karafách nebo mísách. Z dekorativních objektů hrají prim vázy nebo svíčky – do ručně zhotoveného skleněného svícnu se tady lije výhradně 100% organický sójový vosk, doplněný jedinečným dřevěným knotem a esenciálními oleji. 

KLIMCHI je mladá značka, která ale má co nabídnout: svěží přístup k tradičnímu řemeslu, nekompromisní kvalitu a poctivou ruční práci, kterou si zamilujete.

 Produkty KLIMCHI:
· stolní sklo · dekorace · kolekce · dárky ·