KOVAP

Hračky s československou tradicí

Značku KOVAP Náchod s.r.o. založili v roce 1946 tehdy jako rodinnou firmu bratři Sedlákové. Nyní je tato náchodská společnost celosvětově známým výrobcem plechových mechanických hraček, které jsou ekologicky nezávadné, šetrné k přírodě a pyšní se mimo jiné certifikátem BEZPEČNÉ HRAČKY.

Mechanické hračky rozpohybované lidskou rukou a promyšleným systémem ozubených kol, převodů a pér. Ukrývají v sobě zručnost, trpělivost, píli a roky zkušeností i láskyplnou práci lidí, kteří je vytvořili. Hrály si s nimi již děti v Československu a po nich celé generace. A navzdory digitální době jsou stále atraktivní a poučné i pro dnešní děti. 

Mezi ikonické hračky patří beruška na klíček, která nikdy nespadne ze stolu, nebo model traktoru Zetor. Ten v přesném měřítku napodobuje originál, nechybí mu ani řazení, zpátečka nebo funkční volant. U všech produktů firmy KOVAP je kladen důraz na ruční výrobu, precizní provedení a dlouhou životnost.

Plechové produkty značky KOVAP jsou ideálním dárkem pro děti i dospělé, ale jsou i populárním tradičním suvenýrům z České republiky.