Pár

Balanc mezi městem a přírodou, technologií a tradicí

PÁR, to je spojení všeho, co člověka baví a obklopuje. Od hudby a umění, přes design, architekturu, až po zážitky z cestování. PÁR je zodpovědná česká značka z Prahy, která vyrábí boty z prémiových materiálů, a přesto s ohledem nejen na design a funkčnost, ale i na udržitelnost.

Za značkou PÁR stojí Jan Kloss a Darina Zavadilová, kteří se již dlouhodobě pohybují v oblasti designu a módy na české i mezinárodní scéně. Jedním z pilířů značky je přátelská spolupráce a sdílení know-how. Například PÁR sneakers vyvinuli společně s českou designérkou Eliškou Horčíkovou a na kolekci doprovodných produktů PÁR stuff průběžně spolupracují s různými českými autory, značkami a výrobci. 

PÁR svou ruční výrobu započali v tradiční obuvnické oblasti v Portugalsku, odkud čerpají především z dostupnosti nejmodernějších technologií a letitých zkušeností. Nyní se však alespoň částečně proces přesouvá do České republiky. Důraz kladou na funkční vlastnosti, odolnost, snadnou údržbu a způsob stárnutí. Aby toho docílili pečlivě vybírají kvalitní usně od evropských dodavatelů s mezinárodním auditem zodpovědné výroby LWG, většina ve standardu Gold. 

Díky extra lehké a měkké podešve z mikroporézní pěny jsou boty přirozeně pohodlné, a to už od prvního dne nošení. Jsou ergonomické, a navíc napomáhají správné chůzi. Podrážky s funkčním desénem s hustou sítí linek kontrastuje s minimalistickou siluetou celé boty a spojuje v sobě autorské ilustrace Jana Klosse a Matěje Činčery. lze v nich najít dominanty pražské i české krajiny, nejen přírodní, ale i městské, nejen reálné, ale i nerealizované.

Přistupuje k výrobě co nejzodpovědněji. Podmínkou je, aby všechny používané materiály a komponenty pocházely z EU – aby splňovaly nejpřísnější kritéria způsobu výroby a aby necestovaly přes celý svět. Od produktů samotných, přes jejich balení, až po interiéry obchodů je důležitý koncept minimalismu, zero-waste a co nejvíce nejjednodušší logistika. Cílem je však především představit zákazníkovi produkt, který vydrží a nepřestane ho jen tak bavit.