PIGMENTARIUM

Vůně, která obléká osobnost

Je možné přepsat sny a myšlenky do vůní? PIGMENTARIUM, první český nezávislý parfumérský dům, to dokázal. Kreativec Tomáš Ric, který stál u jeho zrodu v roce 2018, se inspiroval u celoevropsky významného českého kulturního prostředí první poloviny 20. století a duchovní historie Prahy. Klasická umělecká i olfaktorická témata interpretuje současným způsobem a dává jim mezinárodní kontext.

Každý z kolekce parfémů je originálním a na momentálních trendech nezávislým uměleckým vyjádřením parfuméra. Pro Pigmentarium je charakteristická vysoká koncentrace a prvotřídní kvalita vonných esencí, stejně jako spolupráce s lokálními řemeslníky a umělci. Díky jejich komplexnosti a vysoké koncentraci budete samotnou vůni objevovat několik hodin – a možná i dnů. Po celou dobu se totiž její podoba vyvíjí a mění. Použitá pižma způsobují, že se vůně přizpůsobují svému nositeli. Jedna vůně na dvou lidech nikdy nebude vonět zcela totožně. Proto by se dalo tvrdit, že jejich vůně obléká osobnost.

Každou vůni značka současně úzce spojuje s originálním projektem v rovině umění nebo užitého umění. Postupně tak mohly spolu s vůněmi vzniknout také cykly uměleckých fotografií, mramorové sochy, krátké experimentální filmy, objekty z vzácných dřev nebo originální porcelán, které samotné vůně dokreslují. Ke kolekci parfémů domu Pigmentarium postupně přibyly také interiérové vůně a s nimi spojené umělecké objekty.