Reparáda

Elegantní a pohodlná
slow fashion

Pohodlná móda v tradičních střizích s moderním přístupem ke krejčovskému řemeslu. Šitá v jihomoravské metropoli z přírodních a lokálních materiálů s důrazem na kvalitu a udržitelnost.

Od roku 2013 vznikají v brněnské dílně oděvy, které si získávají oblibu nejen pro svou originalitu, ale také důraz na principy takzvané slow fashion.

Reparáda, za kterou stojí zakladatelka Kateřina Říhová, nachází inspiraci ve vintage střizích a módě 30.-60. let, které byste v obchodech nadnárodních řetězců jen těžko hledali. Nesrovnatelná je ale také kvalita, která je pro značku tolik důležitá: šije se tady z přírodních a převážně lokálních materiálů, místně, precizně a s důrazem na každý detail.

Zodpovědnost k přírodě a společnosti začíná u Reparády už v jejím názvu. Ten kromě příslibu, že v oděvech z Brna uděláte opravdovou parádu, odkazuje na mnohá pozitivní „re“: retro, recyklaci, ale také opravu (anglicky repair).

Do každého kousku vkládají v Reparádě kus sebe samých a ze sortimentu si vybere snad každý: elegantní oděvy střídají volnočasové a sportovní kousky a překvapením určitě nebude ani recyklovaná móda. Ve zvláštní oblibě mají bambus, ze kterého vznikají překrásné šaty, ale i vkusná trika pro dámy i pány.

Reparáda je kombinací tradičních střihů a přístupu k řemeslu s moderním pohledem na ekologii a dlouhodobou udržitelnost. Kvalita v Brně na celé čáře vítězí nad kvantitou a cesta je tady často důležitější než samotný cíl.

Jsou-li vám tyto principy blízké a hledáte-li lokální značku etické módy, která je nejen krásná a originální, ale také pohodlná, je Reparáda tou správnou volbou.

Produkty Reparáda:
· móda pro ženy · móda pro muže · móda pro maminky s dětmi · další doplňky ·