Studio Lukáš Jabůrek

České designové sklo
do každého interiéru

Výjimečné křišťálové výrobky s příběhem. Foukané a broušené v západních Čechách s láskou k tradičnímu českému řemeslu.

Tradiční sklářské řemeslo v moderním hávu, to je práce Lukáše Jabůrka. Jabůrek absolvoval sklářskou školu v Novém Boru a zkušenosti získával u těch nejpovolanějších: až do roku 2018 byl uměleckým ředitelem sklárny Moser, dnes výtvarník, designér a brusič skla tvoří originální kousky podle svých vlastních návrhů.

V Jabůrkově studiu v Klášterci nad Ohří vzniká foukáním a broušením bezolovnatého křišťálu designové sklo v řadě barev a tvarů. Rodí se tady objekty v limitovaných edicích i naprosto originální kousky. Dekorativní sklo, nápojové sety a dárkové kolekce střídají interiérové doplňky jako vázy nebo svíčky z přírodního sójového vosku v luxusních skleněných svícnech s broušenými motivy. Jabůrek se ale nebrání ani větším počinům, jako jsou průmyslový design, svítidla, dekorativní předměty a další skleněné objekty do architektury na míru.

Do každého díla jsou vloženy příběh a symbolika, které odráží jeho podstatu a inspiraci, ale také autora samotného. Jabůrek má v oblibě barevnou sklovinu a náročný brus, které vzbuzují emoce a dělají z každého objektu výjimečnou a nepřehlédnutelnou součást interiéru.

Nejkvalitnější materiál a důraz na sebemenší detail jsou tak základem unikátních křišťálových kousků pro každou příležitost a do každého interiéru.

Produkty Studia Lukáš Jabůrek:
· svíčky · designové vázy · nápojové kolekce · ostatní objekty ·