SUTU
 

Slow fashion
s úctou ke kořenům

Originální oděvy z přírodních materiálů, šité s láskou a úctou k lidem a planetě. Móda ze Zlína pro příznivce minimalismu a udržitelnosti.  

V přírodě, dění okolo i uvnitř nich samotných nacházejí inspiraci „hledačky textilu“ ze SUTU, v jejichž režii ve Zlíně vnikají módní kousky ohleduplné ke společnosti i životnímu prostředí.

Do každého oděvu v SUTU dávají kousek sebe samých, a tak nepřekvapí, že radost z tvorby z oblečení doslova čiší. Šaty, košile, mikiny, legíny i spodní prádlo se tady šijí z přírodních materiálů od bambusu přes konopí po len a klíčovou roli hraje při jejich získávání i zpracování trvalá udržitelnost. Nebrání se tady ani upcyclingu, a tak pokud je vám myšlenka přešívání starého oblečení na nové blízká, jste na správné adrese.

I když je ve zlínské dílně tvorba zásadně cesta, která často vede končinami neprobádanými, na výsledek – kvalitní oblečení z lokálních materiálů – se můžete vždy spolehnout.

SUTU je móda s úctou k místu a kořenům, sofistikovaná, lehce variabilní a minimalistická. Je-li to i váš šálek kávy, bude to láska na první pohled.

Produkty SUTU:
· šaty · kimona · košile · mikiny · legíny · spodní prádlo ·